Košík  0 ks / 0.00 €
aj v článkoch
Prečo KLENOTY 79, s. r. o.?

Čo znamená názov firmy KLENOTY 79? Má to byť nejaká šifra, nejaký skrytý význam? Áno, je to istým spôsobom hádanka. Tí, ktorí radi lúštia hádanky by tu mali prestať čítať a dať sa do hľadania významu tohto čísla.

Pre ostatných začneme zo širšia. 79 nie je rok (narodenia či založenia), ani počet tovarov, ktoré ponúkame. Je to čiastočne adresa a čiastočne počet. Čoho?

Každý chemický prvok v periodickej tabuľke prvkov má svoje miesto, určené jeho protónovým číslom. 79-tka patrí zlatu. Zlato je vzácny kov a spolu so striebrom a meďou patrí do 11. skupiny PSP.

Zlato je unikátne a jeho výnimočné chemické a fyzikálne vlastnosti pútali záujem človeka už od nepamäti. Ktorý dobrodruh by netúžil nájsť zlatý poklad, alebo aspoň kráľovskú zlatú korunu?

Zlato má vysoký lesk, krásnu farbu a výbornú stálosť, čo ho predurčuje na výrobu šperkov. Rýdze zlato je však príliš mäkké a šperky sa preto vyrábajú zo zliatin zlata s inými kovmi. Niektoré prímesy sfarbujú zliatinu do biela alebo červena, čo dokážu šperkári náležite využiť.

Zlato má vynikajúcu kujnosť, dobre sa opracováva a šperky tak môžu mať veľmi jemné detaily. Zlaté fólie, niekedy s hrúbkou len niekoľkých atómov, sa využívajú v umení, v chrámoch, priemysle i vo vesmíre.

Zlato je ušľachtilé, odolné voči mnohým chemickým rozpúšťadlám. Vďaka tomu je netoxické a v porovnaní s inými kovmi sú zlaté šperky len málo alergénne. Ako platidlo ho poznáme vo forme mincí, ako ekvivalent väčších obnosov ako tehly a tehličky. Zlato, a to nielen v tejto podobe, stále zostáva bezpečným investičným prístavom. V dlhodobom horizonte na cene iba získava.

Nechajte sa aj Vy inšpirovať zlatým šperkom a príďte si vybrať ten svoj. Náušnice, náramky, náhrdelníky a prívesky v obchode KLENOTY 79, s. r. o. čakajú len na Vás.

Ešte viac o zlate.